Czy turystyka medyczna może stworzyć korzyści dla naszego kraju?

Okazuje się, że jak najbardziej tak i zaczyna to dostrzegać coraz więcej zainteresowanych osób. Polska stoi u progu możliwości wypromowania usług medycznych na rynku międzynarodowym, a co za tym idzie przyciągnięcia do nas coraz większej liczby zagranicznych pacjentów. Jakie ma to przełożenie na ogólne korzyści związane z tą branżą? Przede wszystkim poprawia się jakość usług w szpitalach i klinikach. Placówki medyczne zaczęły inwestować w coraz lepszy sprzęt do zabiegów i operacji, to wpływa na większą liczbę pacjentów z kraju i zagranicy, więc kliniki i szpitale zaczęły na siebie zarabiać.

Poprawiły się również ogólne warunki pobytu w palcówkach medycznych, komfort dojazdu i obsługa fachowego personelu medycznego. Możliwości rozwoju i zarobku dostrzegły także hotele i pensjonaty, które także podwyższyły standardy świadczonych usług hotelarskich. To stanowi podstawę do ogólnonarodowej promocji Polski, jako kraju gdzie prężnie rozwija się rynek turystyki medycznej. Jako kraj powinniśmy przeprowadzić szereg zorganizowanych akcji promocyjnych, w których możemy iść śladem krajów takich jak Indie czy Tajlandia, które wcześniej w taki sposób przeciągły bardzo wielu pacjentów z Ameryki.

W Europie nie jesteśmy jedynym krajem, który ma taki potencjał, również Czechy i Węgry stawiają na rozwój branży turystyki medycznej, więc tym bardziej powinniśmy skuteczniej promować i udostępniać informacje o korzyściach jakie zyskują zagraniczny pacjenci w naszym kraju. Dzięki funduszom europejskim stworzono programy, które mają upowszechnić informacje o bogactwie i dostępności naszych ofert usług medycznych na międzynarodowym forum.

Autor

Aneta Monk

Właściciel salonu odnowy biologicznej. Warszawa.