Rynek turystyki medycznej w Polsce

Według danych, które obecnie się pojawiają turystyka medyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Około dwa miliony naszych rodaków mieszka na stałe za granicą. Takie osoby tam spędzają większość swojego życia, ale coraz częściej przyjeżdżają w rodzinne strony po to, by skorzystać z pomocy usług lekarskich. I okazuje się, że te prywatne usługi są u nas na coraz wyższym poziomie a pod kątem kosztów są dużo bardziej atrakcyjne niż zabiegi na zachodzie Europy, gdzie ceny są kilka razy wyższe. Na pewno na terenie całej Unii Europejskich zabiegi prywatne mogą się rozwijać i cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

To branża, która rzeczywiście wyjątkowo się rozwija. Polska można powiedzieć, że staje się w tym zakresie jednym z liderów. Polskie kliniki przede wszystkim mają świetnie przygotowaną kadrę, co na pewno ma istotne znaczenie ponieważ jest gwarancją wysokiej jakości usług. Poza tym ceny takich zabiegów są w naszym kraju zdecydowanie niższe niż w innych rejonach Europy Zachodniej. To oczywiście sprawia, że coraz większe grupy Europejczyków przybywają do nas, by korzystać z pomocy lekarskiej. Może to być zaskakujące, ale obecnie takim największym zainteresowaniem cieszy się stomatologia, zabiegi okulistyczne czy chirurgia plastyczna.

Niektóre kliniki w Polsce mówią o tym, że mamy coraz więcej turystów medycznych w naszym kraju, którzy chcą korzystać z zabiegów laserowej korekcji wzroku. Dzięki temu można sprawnie wyeliminować niektóre wady, a co ważne te zabiegi są w naszym kraju realizowane na bardzo wysokim poziomie. Dzięki ich dobremu wykonaniu można tak naprawdę znacznie podnieść jakość swojego życia i zapewnić sobie wygodę. Jeśli chodzi o koszty zabiegów to najczęściej w krajach Zachodniej Europy należy za podobny zabieg zapłacić dwa razy więcej niż w naszym kraju.

Autor

Aneta Monk

Właściciel salonu odnowy biologicznej. Warszawa.