Koszty turystyki medycznej

Każdy, kto posiada kłopoty ze zdrowiem, mniejszego czy większego kalibru wie, jak kosztowne jest leczenie. Dlatego coraz częściej europejscy pacjenci szukają tańszych alternatyw, stąd rosnąca popularność turystyki medycznej. Zdaniem wielu specjalistów z różnych dziedzin to właśnie turystyka medyczna jest idealnym narzędziem do redukcji kosztów leczenia. W związku z tym, wiele osób szuka ofert terapii w innych krajach, w których będzie można leczyć się taniej. Takie działanie niesie z sobą obustronne korzyści, zarówno dla pacjenta jak i kraju docelowego. Co ciekawe, w aspekcie turystyki medycznej Polska staje się coraz popularniejszym obiektem.

Polska jest w oczach wielu idealnym miejscem na leczenie przemawia za tym kilka powodów - przede wszystkim kwestie ekonomiczne. Ludzie spoza Polski, decydują się najczęściej na zabiegi medyczne nierefundowane w swojej ojczyźnie, które w naszym kraju są zdecydowanie tańsze niż w rodzimym państwie. Statystyki zaś wskazują, że różnica w cenniku krajowym a zagranicznym jest bardzo duża, bowiem wynosi ona pomiędzy 30, a 80 % na korzyść Polski. Jednak ogólny koszt terapii nie obejmuje tylko ceny prozdrowotnych zabiegów. Ta inwestycja obejmuje koszty dojazdu do punktu docelowego. Na szczęście, dzięki otwartym granicom, dostępności tanich linii lotniczych nie jest to wielki wydatek. Niezależnie od kosztów, warto zdecydować się na kurację w Polsce.

Jak już zostało wspomniane, leczenie w naszym kraju uchodzi za najtańsze w Europie wręcz nieproporcjonalnie w stosunku do wysokich standardów klinik oraz szpitali. Aczkolwiek nie chodzi tu jedynie o placówki o charakterze stricte medycznym. Na szczególną uwagę zasługują także kompleksy wypoczynkowe, zlokalizowanie niedaleko uzdrowisk, klinik w których nie zagraniczni goście, mogą spędzić czas na rekonwalescencji i odnowie w luksusowym SPA&WEllness.

Autor

Ambroży fusion

Chirurg plastyczny, specjalizacja implanty piersi. Z roku na rok obserwuje większy napływ pacjentów z zagranicy w swojej klinice. Białystok