Turystyka medyczna – które zabiegi są najpopularniejsze?

Od 2008 roku w Polsce nastąpił prawdziwy bum na turystykę medyczną w naszym kraju. Z roku na rok zwiększa się liczba osób które przyjeżdżają do naszego kraju, aby wykonać określony zabieg medyczny lub estetyczny, i łączą to z wypoczynkiem i rozrywką w wolnych dniach. Wzrost popularności przyczynił się do polepszenia stanu wyposażenia niejednej kliniki, a do tego kształcimy i zatrudniamy coraz lepszy personel medyczny. Turystów medycznych przyciągają do nas niskie koszty zabiegów, które nie są refundowane w ich rodzimych krajach. W porównaniu z cenami w krajach zachodnich, cena niektórych zabiegów są w Polsce nawet o 80% niższe, co przy obecnym kryzysie jaki dotknął wiele krajów jest bardzo ważne dla potencjalnych klientów szpitali i gabinetów lekarskich. Wszystkie te czynniki razem sprawiają, że udział turystyki medycznej w ogólnym rachunku jest coraz większy i zaczyna stanowić jedną z głównych gałęzi gospodarki w naszym kraju.

W Polsce pojawia się też coraz więcej prywatnych placówek medycznych, świetnie przygotowanych do przyjęcia zagranicznych gości, ze pierwszorzędnie wykształconą kadrą znającą języki obce. Za sprawą internetu placówki te promują swoje usługi w kraju i w Europie, a strony internetowe przygotowane w kilku językach to już żadna nowość dla właścicieli klinik czy gabinetów lekarskich. Ta gałąź gospodarki została uznana za najbardziej rozwojową i przyszłościową w naszym kraju, a możliwości jakie tworzy są od względem progresu udziału Polski w międzynarodowym handlu zdrowiem są olbrzymie.

Dlaczego turyści medyczni wybierają właśnie nasz kraj? Jest to spowodowane głównie względami ekonomicznymi, po prostu jest u nas taniej niż na zachodzie. Jednak niskie ceny nie oznaczają niskiej jakości usług wręcz przeciwnie. Możemy poszczycić się naprawdę wysokim standardem zabiegów medycznych dzięki fachowości i doświadczeniu naszych służb zdrowia. Wprowadzamy wszystkie najnowsze technologie medyczne jakie są w innych zachodnich krajach, czas oczekiwania jest krótki i okres rehabilitacji turyści medyczni mogą spędzić w komfortowych warunkach hotelowych. Największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi stomatologiczne i implantologiczne, a oferta zabiegów proponowana przez polskich dentystów jest naprawdę bogata.

Autor

Ambroży fusion

Chirurg plastyczny, specjalizacja implanty piersi. Z roku na rok obserwuje większy napływ pacjentów z zagranicy w swojej klinice. Białystok