Kto powinien pić kawę Inkę?

Pomimo iż ka­wa zbożowa nie ma kofeiny, to ma wartości regenerujące. Również elementy kawy zbożowej pobudzają przemianę materii i pomagają trawienie. Jest zatem zalecana nie jedynie osobom, jakie się odchudzają, mają kłopoty z żołądkiem lub nadciśnieniem, jednak też dzieciom, osobom w ciąży oraz mamom karmiącym piersią. W ostatnim czasie zauważyć można, że kawa Inka jest bardzo popularna. Kto zatem powinien ją pić?

Czym jest kawa Inka?

Kawa zbożowa to trunek, jaki wielu osobom kojarzy z dzieciństwem. Za młodu prawdopodobnie każdy spośród nas pragnął usiąść do stolika z dorosłymi oraz przy filiżance kawy pogadać o życiu w piaskownicy. Za każdym razem natomiast mama robiła pewną pułapkę, dając nam kawę zbożową. Delikatny trunek wynikający z esencji pieczonych zbóż przeważnie był podawany w przedszkolach oraz do teraz stosuje się go w pewnych instytucjach oświatowych podczas przerwy na drugie śniadanie.

Co odnajdziemy w kawie zbożowej?

Kawa zbożowa jest źródłem wielu istotnych elementów wzmacniających. Przede wszystkim odnajdziemy w niej witaminy z grupy B i mnóstwo elementów, jakie korzystnie działają na własny system. Zamknięte w niej żelazo wspiera wytrzymałość oraz efektywnie zapobiega niedokrwistości; fosfor umożliwia odpowiedni rozwój kości oraz stawów, ; cynk odpowiada za atrakcyjny wygląd włosów, skóry oraz paznokci. Dzięki obecności w kawie zbożowej potasu układ sercowo-naczyniowy jest zabezpieczany przed wieloma dolegliwościami cywilizacyjnymi.

Kto winien pić kawę zbożową?

Kawa zbożowa jest zalecana wyjątkowo tymże osobom, jakie ze względów leczniczych nie mogą pić naturalnej kawy. Nie ma przeciwwskazań, aby spożywały ją też dzieci ponad 3. roku życia i mamy karmiące piersią. Nie ma ona treści bardzo pobudzających oraz jest całkowicie naturalna. Ma zatem wszystko to, co odpowiednie oraz zdrowe, zatem dzieci mogą ją spożywać niemalże codziennie. Panie w ciąży lub osoby, jakie mają kłopoty z układem pokarmowym, natomiast lubią smak kawy oraz lubią tenże zwyczaj, także mogą bezproblemowo po ową kawę sięgnąć.

Kawa Inka – wartości


Kawa zbożowa jest napojem niskokalorycznym, źródłem błonnika pokarmowego, wspiera perystaltykę jelit oraz minimalizuje poczucie głodu. Znajdują się w niej ważne elementy wzmacniające, jak fosfor, potas, cynk, żelazo, witaminy z grupy B. Dzięki ilości polifenoli, okazuje ona oddziaływanie antyoksydacyjne. Do pozostałych jej wartości należą: wspieranie układu nerwowego, łagodzenie podrażnień śluzówki układu pokarmowego, wspomaganie wytwarzania żółci i zmniejszenie stopnia szkodliwego cholesterolu.

 

About the Author

Related Posts